IZOHAN DYSPERBIT

Producent

Dostępna opakowania

20 kg

Oferowana cena

49,99 zł

Izohan Dysperbit to produkt znanego polskiego producenta grupy Atlas. Charakteryzuje się właściwościami typowymi dla produktów typu Dysperbit. Nie zawiera żadnych rozpuszczalników i jest produktem w pełni ekologicznym, można go stosować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz. Jest typową izolacją przeciwwilgociową. Może być stosowany wyłącznie tam, gdzie występują dobre warunki gruntowe, jak i na podłożach na których leży już papa. Posiada właściwości tiksotropowe – nie spływa z pionowych powierzchni. Można nim izolować również posadzki na gruncie. Może być stosowany na suche i wilgotne podłoża. 

ZUŻYCIE PRODUKTU

kg / m2

LICZBA WARSTW

minimum

CZAS SCHNIĘCIA

godzin

ZAWARTOŚĆ WODY

%

maksymalnie w masie

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA I PRODUKTU

Podłoże, na które aplikujemy Izohan Dysperbit musi być czyste i suche lub też matowo-wilgotne. Nie dopuszcza się jedynie aby występowały zastoiny wodne. Na przygotowanej powierzchni nie powinny znaleźć się również żadne substancje, które sprawią że wyrób nie będzie mógł odpowiednio przyczepić się do podłoża. 

Jeśli produkt wykorzystujemy do przeprowadzenia renowacji dachu to należy zadbać aby na papie nie znajdowały się żadne wybrzuszenia lub pęcherze. Należy je przeciąć i podkleić klejami do pap. Jeśli natomiast produkt wykorzystujemy do izolacji podziemnych części budowli to należy pamiętać aby podczas wykonywania izolacji nie występowały opady atmosferyczne albo silne nasłonecznienie. 

Zarówno w przypadku pokryć dachowych jak i fundamentów powinniśmy zagruntować podłoże. Robimy to za pomocą rozcieńczonego Dysperbitu z wodą w stosunku 1 do 1. 

APLIKACJA: POKRYCIA DACHOWE

Po przecięciu i podklejeniu wszystkich pęcherzy bądź wybrzuszeń aplikujemy masę Izohan Dysperbit na izolowaną powierzchnię. Aby powłoka spełniała swoją funkcje należy zrobić to nakładając co najmniej dwie warstwy wyrobu. Produkt aplikujemy za pomocą pędzla lub szczotki dekarskiej. Każą warstwę nakładamy dopiero wtedy gdy wyschnie poprzednia. Najlepiej kolejne warstwy nakładać prostopadle do poprzednich pomaga to w uniknięciu wszelkich nieszczelności. W newralgicznych miejscach styków połaci dachowej z kominem, przy kanałach i kominach wentylacyjnych etc. należy wzmocnić powłokę wtapiając tkaninę zbrojącą, wywijając ją na odpowiednią wysokość. Ostatnią warstwę, która jeszcze nie wyschła, powinniśmy posypać posypką mineralną. Będzie wtedy bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak również promieniowanie UV. Alternatywnym rozwiązaniem może być również wykorzystanie asfaltowo-aluminiowego lakieru – Izobit ALU. Sprawia on że dach szybko się nie nagrzewa i znacznie wydłuża żywotność powłoki wykonanej z Dysperbitu.

Jeśli natomiast Dysperbit chcemy położyć na wysezonowany beton, należy pamiętać o tym że trzeba wtopić w poszczególne warstwy produktu tkaninę zbrojącą. O tym jak wykonać to poprawnie przeczytasz w karcie technicznej producenta. 

APLIKACJA: PODZIEMNE CZĘŚCI BUDYNKÓW

Na wcześniej zagruntowaną powierzchnie należy nałożyć Izohan Dysperbit za pomocą pędzla, szczotki dekarskiej lub metodą natryskową. Izolacje przeciwwilgocią fundamentu należy wykonać nakładając minimum dwie warstwy Dysperbitu. Zaleca się jednak żeby wykonać nawet trzy warstwy powłoki. Należy pamiętać, że każdą kolejną warstwę produktu należy nakładać dopiero po wyschnięciu poprzedniej. Dodatkowo podobnie jak w przypadku pokryć dachowych każda kolejną warstwą nakładać prostopadle do poprzedniej. Minimalna grubość warstwy musi wynosić 1 mm. Grubość warstwy można sprawdzać na dwa sposoby: po pierwsze przez kontrolowanie zużycia materiału, po drugie grzebieniem inspektorskim. W miejscach newralgicznych narażonych na pęknięcia powinno się wtopić siatkę lub włókninę polipropylenową. Lecz jeśli takie miejsca nie występują to nie ma potrzeby wtapiać dodatkowo tkaniny zbrojącej. Nie należy zakopywać wykopu przed całkowitym związaniem powłoki. Maksymalny czas wiązania wynosi 7 dni. Przed zakopanie wykopu izolacje należy ochronić przed uszkodzeniami mechanicznymi za pomocą płyt ocieplających lub folii kubełkowej.   

DANE TECHNICZNE

SKŁAD: wodna emulsja asfaltów, kauczuków i dodatków uszlachetniających

WYGLĄD POWŁOKI: powłoka koloru czarnego lub brunatnego, ciągła bez pęcherzy, jednolitej barwy, przylegająca do podłoża

ZAWARTOŚĆ WODY W MASIE: maksymalnie 60%

CZAS MIĘDZY NANOSZENIEM POSZCZEGÓLNYCH WARSTW: około 6 godzin

ODPORNOŚĆ NA DESZCZ: po około 6 godzinach

CZAS TWORZENIA SIĘ POWŁOKI: nie później niż 6 godzin

APLIKACJA: szczotka dekarska lub pędzel

TEMPERATURA STOSOWANIA: od +5*C do +25*C

SPŁYWNOŚĆ POWŁOKI W POZYCJI PIONOWEJ W CZASIE 5 H W TEMP. 100*C: nie spływa

SPECYFIKACJA:  PN-B-24000:1997

 

Polecane produkty:

hydroizolacje24.pl